kategoria: Programy
[#1] HDToolBox 3.2.2.1: jak żyć?
Witam. Planuję dokończyć instalację tego co już miałem zanim mi karta padła (nie robiłem backupów wtedy), czyli multi-boot różnych systemów amigowych. Obecnie mam wypieszczoną instalację AmigaOS 3.2.2.1 (partycja 10.5 GB) i inną partycję sformatowaną (10.5 GB) pod AmigaOS 3.9. Planuję jeszcze: AK Real (AmiKit 68k), a jak starczy sił to AmigaSYS i AROS Vision (68k).

Problemu by (raczej) nie było, gdyby HDToolBox nie świrował na partycjach powyżej 4 GB. Tak przynajmniej było pod AmigaOS 3.2. Słyszałem, że do 3.2.2.1 jest to naprawione. Nie wiem, czy to prawda.

Dlatego też zwracam się z prośbą do koleżeństwa o jedno z poniższych:

- info jak pod AmigaOS 3.2.2.1 efektywnie stworzyć partycję powyżej 4 GB (na obszarze niespartycjonowanym)
- może alternatywnie jakiś filmik
- albo info czy może rzeczywiście pod AmigaOS 3.2.2.1 już HDToolBox nie świruje

Z góry dziękuję.
[#2] Re: HDToolBox 3.2.2.1: jak żyć?

@_DiskDoctor_, post #1

Ale co konkretnie świruje pod 3.2.x? Właśnie partycjonuję nowy, 1-terabajtowy dysk do mojej A1200 i nie zauważyłem żadnych problemów...
1
[#3] Re: HDToolBox 3.2.2.1: jak żyć?

@_DiskDoctor_, post #1

Co masz na myśli piszac "świruje"? Ja nie miałem żadnych probemów z partycjonowaniem i formatowaniem dysków pod OS3.2, czy to 2,4,8,32 a kończąc na 64GB.
1
[#4] Re: HDToolBox 3.2.2.1: jak żyć?

@Stoopi, post #3

świruje mu stara wersja hdtb
bo nowa, np ta z 314 lub 322 działa super
:)
[#5] Re: HDToolBox 3.2.2.1: jak żyć?

@Cezarykl, post #4

Świrowała mi wersja z OS3.1 ale też jeśli nie pomyliłem z OS3.2.

Co świruje? Wszystko. Kilkam obszar dysku, zaznaczam zakres (10GB), potem mi się odklikuje, zaznacza inny (mniejszy) obszar a zakres pozostaje.

Strach cokolwiek zapisywać.

Ale może rzeczywiście, HDToolBox z 3.2.2(.1) już jest w porządku. Mogę spróbować jakoś jutro.

Dzięki za feedback!
[#6] Re: HDToolBox 3.2.2.1: jak żyć?

@_DiskDoctor_, post #5

HDToolbox z 3.1 ma 32 lata! Dziwisz się, że świruje?
[#7] Re: HDToolBox 3.2.2.1: jak żyć?

@_DiskDoctor_, post #5

Partycje robimy po kolei. Najpierw klikamy "nowa partycja" a potem obszar za aktywną partycją. W razie W mamy do dyspozycji okienka z początkową i końcową wartością sektorów dla danej partycji. Ważne - podczas ustawiania max transferów i masek wciskamy enter a nie tylko wpisujemy liczbę i odklikujemy gdzieś indziej. Nowy os poprawnie obsługuje duże dyski. Przygotowując dysk czy kartę pod PC trzeba wpierw zrobić mu kasowanie - diskpart clean. Pierwsza partycja najlepiej niech nie przekracza 500 MB. To tak w skrócie.
4
[#8] Re: HDToolBox 3.2.2.1: jak żyć?

@_arti, post #6

HDToolbox z 3.1 ma 32 lata! Dziwisz się, że świruje?


Ja mam więcej niż 32 lata i nie świruję prawie
1
[#9] Re: HDToolBox 3.2.2.1: jak żyć?

@pong777, post #7

Pierwsza partycja najlepiej niech nie przekracza 500 MB

gdyby ktoś planował użycie kick 1.3 TO
Pierwsza partycja najlepiej niech nie przekracza 49mb
1
[#10] Re: HDToolBox 3.2.2.1: jak żyć?

@Cezarykl, post #9

Mam dwie partycje po 256Mb pod kickiem 1.3. FFS z dyskietki Workbench 1.3. Kontroler na ide.device. Działa
[#11] Re: HDToolBox 3.2.2.1: jak żyć?

@ppill, post #10

Tak, ale jemu pewnie chodzi o partycje w OFS. FFS powstal po to, zeby ominac limity OFS.
[#12] Re: HDToolBox 3.2.2.1: jak żyć?

@Don_Adan, post #11

najlepszy jest hdtoolbox z 3.9
[#13] Re: HDToolBox 3.2.2.1: jak żyć?

@ppill, post #10

mowa o PIERWSZEJ, bootującej partycji max 49mb pod OFS
inne partycje mogą być i po 100GB w PFS
:)
ps.
kick 1.3 musi posiadać "w sobie, zmodowany" scsi.device


Ostatnia aktualizacja: 02.05.2024 23:20:09 przez Cezarykl
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem